Ayak Tırnakları Nasıl Kesilmeli?

'El ve Ayak Bakımı' forumunda Sena tarafından 8 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Sena

Sena Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Birazdan bu konu başlığı altında ayak tırnaklarının doğru bir şekilde nasıl kesildiğini öğrenmeniz için bir paylaşımda bulunacağım...

Evet, bilindiği üzere ayak tırnaklarımız el tırnaklarımıza göre batığa daha meyilli taraftır. Ancak hepimiz biliyoruz ki batıklar genelde yanlış tırnak kesimi işlemi sonrası meydana geliyor. Bu nedenden dolayı ayak tırnaklarımızı keserken çok dikkat etmeli ve gerektiği kadar kesmeye özen göstermeliyiz.

Ayak tırnaklarınızı keserken fazla derinden kesmemeniz gerektiğini unutmayın. Bunun yanı sıra tırnak kenarlarını keserken ya da fazla et birikimini temizlerken özenle kesim işlemi yapmalısınız.

Benim kendi tavsiyem, eğer yaşınız ilerlemişse kesinlikle tırnaklarınızı kestirmek için profesyonel destek almayı düşünün. Çünkü yaş ilerleyiş gösterdikçe ayak tırnaklarının kalınlığı git gide daha kalınlaşacak ve kesim esnasında sizi aşırı zorlayacaktır.

Törpülemeyi Unutmayın

Eğer tırnaklarınızı aşırı uzamadan kısaltmak istiyorsanız, törpü kullanarak tırnaklarınızı törpüleyin. Hem böylelikle tırnaklarınızın uzunluğunu daha sağlıklı şekilde kısaltacak, hem de yanlış kesim işlemini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Son olarak da konumuyla alakalı bir video paylaşımında bulunmak istiyorum. Üst kısımda paylaştığım yazılı bilgilerin yanı sıra aşağıdaki videoyu da izleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayak tırnağı nasıl kesilmelidir? (Video)

Nurten Aydın bunu beğendi.

2. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Ayak tırnağı kesimi hayati önem taşımaktadır! Çünkü yanlış kesilen tırnakların günlük hayatımızı olumsuz etkileyeceğini unutmayın.

Batıklar, yara oluşumu vb. birçok sorunun önüne geçmek için tırnak keserken dikkatli olmalısınız.

Bende faydalı bir konu olmuş, teşekkür ederiz canım.

3. Gozde33Mercan

Gozde33Mercan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba

Ben hosteslik yapıyorum ve sürekli olarak uçuşlarda ve vip lounge ta ayaktayım. Bildiğiniz gibi topuklu ayakkabı ile sürekli ayakta kalmak artık can yakıcı oluyor. uzun süre ayakta kaldığım için ayağımın alt kısmının derisi kalınlaştı ve nasır olmaya başladı diyebilirim. Bu durum benim canımı sıkmakla birlikte genlikle ayağımın alt kısmı acıyor. Bu yüzden ayak bakımına biraz özen göstermeye karar verdim. Geçen gün yolda yürürken a101’in afişine denk geldim. Afişte Aprilla AFC-8004 Otomatik Ayak Törpüsü adında bir ürün vardı. Daha sonra telefondan ürünü arattığımda https://aktuelsemti.com/a101-aprill...yak-bakim-torpusu-incelemesi-ve-yorumlari/358 bu haberi buldum. ayrıntılarını açıklamışlar ama ben yine de kararsız kaldım.

Asıl sorum şu olacak bu ürünü alsam kullanımı nasıl oluyor. kalitelimidir. Daha önce bu ürünü kullanmış olan varmı acaba. Eğer bu ürünü kullanan varsa bana bu konuda bilgi verebilir mi acaba? Bende alıp kullansam bir faydasını görür müyüm?

4. kmlozt

kmlozt Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    A101'e ayak bakım törpüsü en son ne zaman gelmiş ben bulamadım. A101'in katalog listesini bulamadım ama internette epey geçmişe kadar giden bir katalog sitesine denk geldim. A101 aktüel ürünlerinin pek çoğunu inceledim. Ayak bakım törpüsü afişlerde yok...

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş