Astroloji Tahminler Neye Göre Yapılır?

'Astroloji' forumunda Dabatay tarafından 14 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  368
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  Astroloji bilimi ile uğraşan uzmanlar bu burçların yorumlamalarını gerçekleştirirler. 1 yılda 12 ay bulunmaktadır, var olan bu 12 ayın da kendine özgü 12 adet burcu mevcuttur. Burç yorumları günlük yapıldığı gibi haftalık ve aylık da yapılabilmektedir.

  [​IMG]

  Astroloji Bilimi:
  Bu bilim insan davranışlarının konumunu ve özelliklerini bulmak adına çalışır. Bu özelliklerin hesaplanmasında gezegenlere ve aya olan konumların birbirlerine olan etkileşimleri farklı astrolojik parametrelerle belirlenerek yorumlanır.

  Gökyüzü, farklı astronomik konumlarda olursa olsun, "Zodyak" olarak bilinmektedir. Astroloji biliminde, ilk olarak gezegenlerin konumları belirlenir. Gezegenler arasında bulunan etkileşim, ayın evreleri, diğer gezegenlerle yakınlığı gibi farklı parametreleri belirlemek için ayrıntılı olarak hesaplama yapmak gerekmektedir. Yapılan bu hesaplamalara göre, tahminler üzerinden yorumlamalar yapılmaktadır.

  Güneş Burcuna Göre Yapılan Tahminler:
  Hesaplama yöntemi dışında, burçlar 12 Razza ya da burçların her biri 30 dereceye bölünmektedirler. Nirayana ya da Sayana sistemi için burçların her biri 13,333 derecede olan 27 yıldıza bölünmektedir. Bu takvim sayesinde gezegenlerin konumları bulunmaktadır.

  Ay Burcuna Göre Yapılan Tahminler:
  Ay burcu hesaplanırken direkt olarak doğum tarihi üzerinden bulmak karmaşık bir iştir. Ay burcunun belirlenmesinde astronomik tablolara ihtiyaç vardır. Ay burcunun hesaplanmasında; doğum tarihi, doğum saati ve doğum yerinin olması gerekmektedir. Bilgisayar üzerinde hesaplama yapılarak hata payı oranları ortadan kaldırılır. Ay burcunu bulmak iyi bir bilgi gerektirir. Dolayısıyla herhangi bir kişi tarafından yapılmamalıdır.
   
  Canan bunu beğendi.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş