Antibiyotik Kullanımı Sonrası Diş Sararması Neden Olur?

Seriesvxq

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun süredir antibiyotik tedavisi görüyorum ve ilaçları kullanmamdan 3 hafta sonra dişlerim buğday rengi gibi oldu. Yaşanılan bu durumu internette o kadar araştırmama rağmen herhangi bir çözüm yolu bulamadım. Fakat dişlerim sanki kök kısmından sararmaya başlamış. Hayatımda sigara kullanmadım ve çay,kahve tüketimim çok az denilebilir. Dişlerim önceden daha beyazdı ama şimdilerde sararıyor gibi. :(

Daha önceden ben gibi ilaç kullandıktan sonra böylesine bir sorun yaşayan oldu mu? Çünkü ben diş konusunda inanılmaz takıntılı biri olduğum için bu durumun önlemini almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

candeniz

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba @Seriesvxq,

Kullanılan antibiyotik ilaçlar bir süreden sonra dişlerde kalıcı hasarlara yol açabiliyor. Bu yüzden en doğru cevabı doktorunuza danışarak almanızı tavsiye ederim. Kullanılan ilaçlar bir süreden sonra dişlerde lekelere ve çürümeye yol açabilir. İçerdiği bazı maddeler direk dişlerin yapısına zarar verebilir. Bu yüzden doktor kontrolü altında ilaç tüketimi yapmanız doğru olur.

Arnottlrf

Forumbudur.Com
Üye
Bazen kullanılan diş macunları bile dişlerin sararması neden oluyor. Kaldı ki antibiyotik bazı hastalıkların tedavisinde kullanılıyor ama dişleri inanılmaz derecede çürütüyor. Kesinlikle fazla kullanılmasını tavsiye etmiyorum. Hatta hastalığınız geçtiyse ilaç kullanımını bırakın. Geçmiş olsun.