Alt Çenem Öne Doğru Çıkıntılı. Cerrahi İşlem Gerekiyor mu?

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
6 Kas 2016
Mesajlar
155
Tepkime puanı
52
Konum
Bursa
Selam dostlar,

Bugün sizlerle bir sorunumu paylaşmak istiyorum. Benim sorunum alt çenemin öne doğru çıkık olması. Yüzümü uzunlamasına çok büyük gösterdiği için rahatsız oluyorum. Aynaya her baktığımda psikolojik olarak çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Çene yapımdan kaynaklı üst dişlerimde herhangi bir yamukluk yok ama alt dişlerim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hadi diyelim dişleri tel taktırarak çözdürdük peki, çene görüntüsünü nasıl yok edeceğim? :(

Dostlar bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim? Lütfen bana yardımcı olun. Ortognatik cerrahiye gitmem gerekiyor mu? Çene uzunluğu ameliyatı tahmini ne kadardır? Çevremdeki kişiler çene törpüleme operasyonlarının yapıldığını söylemişti. Acaba böyle bir şey yaptırsam herhangi bir sağlık problemi yaşar mıyım?

Önceden bu durumu fazla önemsemezdim ama yaş 25 olunca insan ister istemez sorun edebiliyor. Öyle zaman oluyor ki, sanki yaşım ilerledikçe çenem daha fazla uzuyor gibime geliyor.

Konu hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla, herkese iyi forumlar dilerim.
 

Gülay Keskin

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 May 2017
Mesajlar
35
Tepkime puanı
13
Konum
İzmir
Senin bu durumu direk ortodonti uzmanı ile görüşerek çözüme kavuşturman daha doğru olacak. Çünkü senin cerrahi işleme ihtiyacın olup olmadığını yapacağı gerekli kontroller sonucu sana söyleyebilir. Günümüzde bir çok kişi yaşadığın bu durumdan muzdarip, bence sen fazla dert etme ve alanında uzman birisine kontrole git derim.

Şimdiden çok geçmiş olsun, umarım kısa sürede çözüme kavuşursun.
 

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
185
Tepkime puanı
112
Konum
Ankara
Bence fazla dert etme kardeşim. Allah seni de böyle yaratmış. Şimdi cerrahi operasyon sonrası nereden biliyorsun ki daha iyi olacak?

Bizim insanımı görsele çok önem veriyor ama unutmayın beterin beteri vardır. Hiç kafana böyle şeyler takıp da hayatını mahvet derim.
 

Canan

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
11 Kas 2016
Mesajlar
191
Tepkime puanı
104
Konum
Bodrum
Bence doğal yapını bozma. Anlaşılan sen macera arıyorsun. Ama buna hiç gerek yok. Çünkü benim akrabam bu işlemi yaptırdı, şuan inanılmaz derecede pişman.

Neden pişman diyecek olursan; çenesi bir şey çiğnediğinde çok ağrıyor. Alışması çok zor bir durum ve hiç bir doktor kusursuz olacağı garantisini vermiyor. Yine tercih senin...
 

Superman

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
7
Tepkime puanı
1
Alt dış yapılarında büyük ihtimalle bozukluk var. Gülerken alt dişler önde gözüküyorsa(?) tel tedavisi en iyi yöntemdir. Konu eski şuan ne durumdasınız?
 

Benzer konular