Alt Çenem Öne Doğru Çıkıntılı. Cerrahi İşlem Gerekiyor mu?

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda Qarizma tarafından 24 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Qarizma

Qarizma Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Selam dostlar,

Bugün sizlerle bir sorunumu paylaşmak istiyorum. Benim sorunum alt çenemin öne doğru çıkık olması. Yüzümü uzunlamasına çok büyük gösterdiği için rahatsız oluyorum. Aynaya her baktığımda psikolojik olarak çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Çene yapımdan kaynaklı üst dişlerimde herhangi bir yamukluk yok ama alt dişlerim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Hadi diyelim dişleri tel taktırarak çözdürdük peki, çene görüntüsünü nasıl yok edeceğim? :(

Dostlar bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim? Lütfen bana yardımcı olun. Ortognatik cerrahiye gitmem gerekiyor mu? Çene uzunluğu ameliyatı tahmini ne kadardır? Çevremdeki kişiler çene törpüleme operasyonlarının yapıldığını söylemişti. Acaba böyle bir şey yaptırsam herhangi bir sağlık problemi yaşar mıyım?

Önceden bu durumu fazla önemsemezdim ama yaş 25 olunca insan ister istemez sorun edebiliyor. Öyle zaman oluyor ki, sanki yaşım ilerledikçe çenem daha fazla uzuyor gibime geliyor.

Konu hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla, herkese iyi forumlar dilerim.

2. Gülay Keskin

Gülay Keskin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Senin bu durumu direk ortodonti uzmanı ile görüşerek çözüme kavuşturman daha doğru olacak. Çünkü senin cerrahi işleme ihtiyacın olup olmadığını yapacağı gerekli kontroller sonucu sana söyleyebilir. Günümüzde bir çok kişi yaşadığın bu durumdan muzdarip, bence sen fazla dert etme ve alanında uzman birisine kontrole git derim.

Şimdiden çok geçmiş olsun, umarım kısa sürede çözüme kavuşursun.

Canan bunu beğendi.

3. Serkan

Serkan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Bence fazla dert etme kardeşim. Allah seni de böyle yaratmış. Şimdi cerrahi operasyon sonrası nereden biliyorsun ki daha iyi olacak?

Bizim insanımı görsele çok önem veriyor ama unutmayın beterin beteri vardır. Hiç kafana böyle şeyler takıp da hayatını mahvet derim.

Canan bunu beğendi.

4. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Bence doğal yapını bozma. Anlaşılan sen macera arıyorsun. Ama buna hiç gerek yok. Çünkü benim akrabam bu işlemi yaptırdı, şuan inanılmaz derecede pişman.

Neden pişman diyecek olursan; çenesi bir şey çiğnediğinde çok ağrıyor. Alışması çok zor bir durum ve hiç bir doktor kusursuz olacağı garantisini vermiyor. Yine tercih senin...

5. Superman

Superman Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Alt dış yapılarında büyük ihtimalle bozukluk var. Gülerken alt dişler önde gözüküyorsa(?) tel tedavisi en iyi yöntemdir. Konu eski şuan ne durumdasınız?

6. kizilbebe

kizilbebe Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Doktora gidersen tel takabilirler.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş