Akne, Sivilce ve Leke Maskesi Tarifleri

'Cilt Güzelliği' forumunda Damla Şiriner tarafından 12 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Damla Şiriner

Damla Şiriner Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Günlük hayatında akne, sivilce ve leke problemi yaşayan arkadaşlar için bir konu paylaşmaya karar verdim. Başlıktan da anlaşılacağı üzere cildinizdeki istenmeyen lekelerden kurtulmanız için kendim için hazırladığım maske tariflerini paylaşacağım...

akne-sivilce-leke-maskesi.jpg

Maske #1: Domates

Hayatımız boyunca en sık tükettiğimiz sebzelerden biri olan dometesin cildimize faydalı yönden çeşitli etkileri vardır. Bunlar sırasıyla: nemlendirme, soyma ve sıkılaştırma diyebilirim. Eğer cildinizde oluşan siyah noktalardan ve sivilcelerden tamamen kurtulmak istiyorsanız, taze bir domatesi bıçakla ikiye bölüp yüzünüze koyun. 20 dakika boyunca bekleyin ve ılık su yardımıyla yüzünüzden domatesi temizleyin. Sonuçları görünce şaşıracaksınız!

Maske #2: Limon

İnsan sağlığına her anlamda faydası olan limon, bilindiği üzere binlerce alanda kullanılan meyvelerden biridir. Cilt lekelerine doğal serum olarak kullanıldığını kim bilebilir! Eğer cildinizin yenilenmesini ve kalıcı leke renklerinin açılmasını istiyorsanız okumaya devam edin...

Bir yemek kaşığı hakiki balı bir kaşığı limon suyuyla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı pamuk yardımıyla lekeli bölgelere sürün ve 25 dakika bekleyin. Son işlem olarak da yüzünüzü ılık suyla durulayın. Maskenin yüzünüzden tamamen temizlendiğine emin olun çünkü cilt üstünde limon kalırsa güneş gören cildinizde lekelenme meydana gelebilir.

Canan ve Dilek bunu beğendi.

2. Aleyna

Aleyna Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Haftalık olarak uygulamaya başladığım maske tarifleridir. Gerçekten uyguladıktan sonra cilt yüzeyinde hissedilir bir değişiklilik gözlemleniyor. Özellikle limon kürünü uygulamanızı tavsiye ederim. Fakat hassas cilde sahip olanların uygulama sonrası yoğun nemlendirici krem kullanmaları gerektiğini hatırlatmak isterim. Ben ilk uygulamada cildimi tahriş ettiğim için sizde aynı sorunu yaşayın istemiyorum. Bu arada @Damla Şiriner faydalı paylaşım için teşekkür ediyorum. :inlove:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş