Adet Sancısı Çekiyorum, Ağrımın Azalması İçin Ne Yapmalıyım?

'Kadın Sağlığı' forumunda Selma tarafından 24 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Selma

Selma Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Adet sancısı, bilindiği üzere biz kadınlara hayatı zehir eden bir ağrıdır. Yapılan bazı araştırmalar sonucu kadınların %70'i adet sancısını çok ağrılı geçirmekte ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle adet sancısının en ağrılı geçtiği yaş aralığı 16 - 18 olarak açıklanmıştır. Okul çağındaki genç kızlarda görülen adet sancısının meydana getirdiği ağrıyı bazı ilaçlar kullanarak geçici bir şekilde engellemek mümkündür. Fakat bazılarına ilaçta etki etmediği için farklı yöntemlerle de ağrı hafifletilebilir.

Son zamanlarda bir çok sağlık sitesinde kızların uzman doktorlara sormuş olduğu adet sancısı ile alakalı bazı sorularla karşılaşmaktayım. O sorular sırasıyla şöyledir;

- Adet sancısı neden olur?

- Adet sancılarını hafifletmek için neler yapmalıyız?

- Adet sancısı ciddi bir hastalığın habercisi olabilir mi?

- Kimler daha çok adet sancısı çeker?

- Adetim ağrılı geçmemesi için ne yapabilirim?

Bu soruların çoğu her ne kadar uzman kişilerce cevaplanmış olmasa da, ben elimden geldiğince bu sorulara cevap arayanlara yardımcı olmak adına bu konuyu açma gereğinde bulundum. Birazdan yazı devamına ekleyeceğim videoyu izleyerek Dr. Fatih CIRIKLI'nın sorulara vermiş olduğu cevapları dinleyebilirsiniz.

Bu videoda anlatılanların dışında sizlerinde sorulara vermek istediği cevapları yorum olarak paylaşmanızı bekliyorum. Şimdiden bütün güzelliklere ağrısız adetli günler dilerim. :)

Kader bunu beğendi.
  2. Damla Şiriner

Damla Şiriner Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Bende geçenlerde çok aşırı derecede adet ağrısı yaşadım. Yaptığım kısa bir araştırma sonucu çok faydalı bulduğum bir video ile karşılaşmıştım. İsterseniz yorum devamına eklemiş olduğum videoda anlatılan yöntemleri uygulayarak adet ağrılarınızı bir nebze de olsa hafifletebilirsiniz. Ben denedim ve güzel sonuçlar elde ettiğimi söylemeliyim.

Kader bunu beğendi.
  3. Kader

Kader Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Eğer ağrının verdiği rahatsızlık fazlaysa o vakit yapılması gereken sıcak su torbasını karnınıza koyun ve bitki çayları tüketin. Majezik genelde benim adet ağrıma iyi gelen ilaçlardan biridir. Yalnız bazı bayanlar Parol ağrı kesicinin regl durumunda ağrılara iyi geldiği yönünde yorumlarda bulunmuşlar.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş