20'lik Diş Çekim Ücreti

Dilek

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
12 May 2017
Mesajlar
98
Tepkime puanı
91
Ağızda bulunan 32 dişin 4'ünü tamamlayan ve her insanda belli bir yaştan sonra arka azı diş olarak çıkan dişlere 20'lik (yirmilik diş) denir. Bazı kişilerin çene yapısı küçük olduğu için yirmilik dişler damak altında kalabiliyor. Bu durum karşısında 20'lik dişler damak altında apse yaparak dayanılmaz ağrılara yol açmaktadır. Bu yüzden yirmilik dişler kişiye rahatsızlık verdiği için çene cerrahları tarafından çekilmektedir.

Günümüzde 20'lik diş çekimi yapan kurumlar çekim ücreti olarak hastalardan 300 - 400 TL civarı ödeme almaktadır. Fakat bu ücret kurumun hizmet kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Yirmilik diş çektirmenin maliyeti nedir, ücret ne kadar gibi sorulara net cevap arıyorsanız ameliyatı olacağınız hastanenin danışmanlarından bilgi almanız daha doğru olur.

Yirmilik diş ameliyatı genelde kısa sürer ve zor bir operasyon değildir. Ameliyatı olan kişiler 1 - 3 hafta arasında iyileşmektedir. 20'lik diş çekimi sonrasında oluşacak olan boşluklarda ortodonti ile tedavi edilir.
 

Gülay Keskin

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 May 2017
Mesajlar
35
Tepkime puanı
13
Konum
İzmir
Bazı hastanelerde bu fiyatlar 750 TL civarı olabiliyor. Bence araştırma yapın ve cerrahi müdahale yapacak doktoru doğru seçin. Çünkü günümüzde bu durumdan dili yanan çok arkadaşım olduğu için en doğru karar verilmeli.

Yirmilik diş ağrısını çok iyi bilirim bazen damak altına yer ettiği için kişiler şansız olabiliyor. Bazılarında damağı patlatıp çıkıyor ama yinede yirmilik dişler bir zamandan sonra çürüdüğü için mecburen çekilmesi gerekiyor.

20'lik diş ağrısı çekenlere Allah acil şifa versin. Ben çektim, başkası çekmesin. (Amin)
 

ahmet89

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Ağu 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
2
Gittiğin doktora göre değişir 50'e de vardır 500'e de
 

Superman

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
7
Tepkime puanı
1
Dişe yapılan herhangi bi uygulamaya fobim var.illaki çektirmem gerekiyor mu ?
Zorunlu cektırmenız gerekmez. İnsanlarda illa cektırılecek diye bir algı oluştu. Eğer 20lık dısınız hayatınızı olumsuz etkiliyorsa bir çileye döndüyse en son aşama çekim tedavısıdır.
 

kizilbebe

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
39
Tepkime puanı
0
Devlet hastanelerinde ücretsiz çekiyorlar.
 

Benzer konular