2018 Yılı KOSGEB Girişimci Desteği Alanların Yorumları

'İş & Para' forumunda Salt tarafından 17 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. Salt

Salt Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, malumunuz bir çok kişinden duyar doldum artık. KOSGEB'den destek alıp iş yeri açmak.
    KOSGEB'den destek alıp nasıl iş yeri kurabiliriz? KOSGEB herkese ve her işe bu 50 bin tl hibe 100 bin tl faizsiz kredi desteği veriyor mu ? Bu desteği alanlar nasıl aldı? Hangi işler desteklenir? KOSGEB Girişimci Desteği ile iş yeri kuranlar yorumlayabilir mi? Ben de bu destekten yararlanarak yeni iş yeri kurmak istiyorum.

2. Salt

Salt Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    KOSGEB'e gittim ve bir çok şey öğredim , KOSGEB Girişimcilik Desteği ile yeni iş yeri kurarken hibe ve faizsiz kredi desteği alabilmek için öncelikle kosgeb'in işkur ile birlikte düzenlemiş olduğu KOSGEB Uygulamalı Yeni Girişimcilik Eğitimlerine katılmek gerekiyormuş bu eğitimlere katıldıktan sonra yeni iş yeri kuranlar KOSGEB tarafından destekleniyormuş. Güzel bir desteğe benziyor.Bu desteği alıp yeni iş yeri kurarken destek alabilmek gerçektende harika bir şey. Birde şu var KOSGEB'den destek almak için iş yerimizi ve yapacağımız işi anlatan bir iş planı hazırlayı kosgeb'e sunmamız gerekiyormuş.

3. Salt

Salt Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    KOSGEB Girişimcilik kursum bu gün bitti.Çoş şey öğrendim hepsini size yazıp bilgilendireceğim.
    Bu arada bu gün 2 Nisan Dünya Otizim Farkındalık Günü benim otizimli.

4. Salt

Salt Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba
    Ben kosgeb girişimci desteği başvuru formumu hazırladım ve kosgeb'e bu gün teslim ettim.Belki sizde bu destekten yararlanmak istersiniz diye size www.isplaniornekleri.com bu adresi veriyorum bizede bu adresi kosgeb girişimcilik eğitimi veren kurs hocamız verdi. Bu sitede kosgeb girişimci desteğine başvuru yapmak isteyen girişmciler için çeşitli sektör ve iş fikirleri için hazırlanmış bi dünya iş planı örneği var.Bizim bütün sınıf bu sitede yer alan iş planı örneklerinden yararlandı çünkü dışarıda danışmanlık ücretleri 3500 tl'den başlıyor .İş Planı Örneğinden yararlanarak kendi iş planı başvuru formumu hazırlamak varken delimiyim ben danışmanlara 3500 tl para vereyim sizede tavsiye ederim hem o 3500 tl'yi kolay mı kazanıyruz biz.İş Planı örneğine bakarım ve benzerini bende tek başıma danışmana 2 krş vermeden yazarım.Sizde tavsiye ediyorum.

5. Tyc01

Tyc01 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar öncelikle merhaba . Lütfen iyice okuyun . Ben Kosgeb desteği aldım 2016/8 ayında eğitime gittim sertifikamı aldım . Ardından 2 gün geçti güzellik merkezi açtım . Bir çok detaylı işlem var , bir çok noter ve devlet dairesinden onaylı belgeler , koşturmayalar derken ... Vergi levhasını aldım ( bunlar çok zahmetli ve ücreti yüksek belgeler ) . Sizin adınıza özel kaşe yaptırıyorsunuz , ardından tabela falan . Ben tek kalemle giriş yaptırdım , 50 bin tl lik cihaz aldım zaten . Belgelerde yalnıca o gözüküyor . Bunun dışında bir çok şey tabi ama onlar gözükmüyor . Maddi durumum yoktu , zaten paranız yoksa SAKIN bulaşmayın benden tavsiye . Yazık oluyorsunuz . Her neyse danışman muhasebe ve kosgeb derken tüm memleketi geziyorsunuz , her yerden belgeler alıyorsunuz onaylatıyorsunuz . Faturalandırmalar yapıyorsunuz . Ağustosta başladım , 2017 Nisan ayında onayımı verdiler . O güne kadar kira personel giderlerinizi gösterip hepsini makbuzlarıyla saklıyorsunuz . Her şey detaylı onaylı bir şekilde . Ben tabi Nisan ayına gelene kadar akla karayı seçtim , para yok çünkü sigortalı eleman göstermek zorundasınız , tek eleman çalıştırıyordum . Her ay 500 tl ye yakın muhasebeye eleman sigortası ücreti veriyorum . Şimdi 2018 , arttı tabi . Stopajları geliyor 3 ayda bir , muhasebeye verdiğiniz miktar 1000 tl ti bulup geçebiliyor bile . Personele en az asgari maaş vermek veya öyle göstermek zorundasınız . Her şeyiniz yasal . Bağkur ödemek zorundasınız 600 tl . Kiranız vAr o size kalmış Mevla . Elektrik suyunuz , varsa internet faturanız . Her şeyi hesaba katın lütfen . Tekrar söylüyorum az bir Mevla birikmişiniz varsa bile bu işe GİRMEYİN lütfen . Ben şuan 2 yolun dolmak üzere , annem ek iş yapmasına rağmen bir çok borcun içindeyim . Kapatmak için uğraşıyorum . Gün geçtikçe batıyoruz çünkü . Size 4 ayda bir para yatırıyorlar . Siz o dört ayda eleman maaşı + sigortası + Bağkur + kira + elektrik su internet derken bir çok borca giriyorsunuz zaten . Gelen para direk borçlarınıza gidiyor . Yani bende böyle oldu iflas ettim , hem maddi hem manevi . Umarım sizde böyle bir sorun yaşanmaz dilerim ki . Ama yine de sizlere detaylı anlatmak istedim . Diyeceğim şu ki , paranızı veriyorlar evet ama resmen sizi borca soka soka veriyorlar . Tabi başka yerden ek geliriniz varsa veya maddi durumunuz iyiyse dört ayda gelen para sizleri sarsmaz . Tekrardan söylüyorum , benim birikmiş 16 tl param vardı ona güvendim idare ederim diye , işin içine girince anladım tabi . Pişmanım verdiğim emeklere , zamanıma ve giden paralarıma yanıyorum ha bir de üzerime kalan borçlara . Lütfen cüzii miktarda paranız varsa veya hiç yoksa güvenip bu işe girmeyin . Ben üzülerek yazıyorum bu yazıyı , gerçekten çok kötü durumdayım çünkü . Ha bir de şöyle bir durum var. Bağ-Kur’lu olduğunuz için hiç bir sigortalı işe giremiyorsunuz ek gelir elde etmek için . Yapabileceğiniz en mantıklı iş garsonluk oluyor . Zaten aldığınız para da yemek ve yola gidiyor . Allah’a emanet olun yolunuz açık olsun ...

6. bayram

bayram Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeşim yazını okudum bizde market açtık bu hafta kuruldan geçti onay çıktı elemen çalıştırmıyorum ama kosgep uzmanı elaman ilerde çalıştırırsın diyerek personel desteği iste dedi oda onaylandı şimdi banim ne yapmam gerek?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş