2018 Straplez Gelinlik Modelleri

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
207
Tepkime puanı
98
Konum
İstanbul
2018 yılında yine straplez gelinlikler değerini kaybetmedi. Bu yıl gelin adaylarının, ünlülerimizin de askılı modellerden çok düz straplez ya da kalp yaka şeklinde straplez gelinlikleri tercih ettiğini görüyoruz. Göğsü ortaya çıkaran bu modeller, düşük omuzlular için uygun değildir. Şimdi straplez gelinlik çeşitlerine göz atalım.

Düz Yaka Straplez Gelinlik:
Bu model, klasik ve romantik görünmek isteyenler için ideal bir modeldir. Kırık beyaz renkte bir gelinlik ve keskin bir topuz ile birleştirilebilir. Dantelli düz yaka straplez gelinlikler de mevcuttur. Sade şık bir kolye ile tamamlanabilir. Kolye kullanılmadan gösterişli inci veya taşlı küpeler ile de tamamlanabilir.

Kalp Yaka Straplez Gelinlik:
Bu model ise kadınsılığını ortaya çıkarmak ve gösterişli görünmek isteyenler için iyi bir tercihtir. Bu modele M yaka gelinlikte denilmektedir. Dekoltesi derin olanlar en çok ilgi görenidir. 2018 yılında en moda yaka kalp yaka straplezdir. Bu modelde yakada gösterişli bir kolye kullanılabilir. Arkada toplanmış yarı açık saçlar ya da dağınık bir topuz şık bir görüntü oluşturacaktır. Son dönemde Fahriye Evcen, Neslihan Atagül gibi ünlülerimizin de derin dekolteli kalp yaka straplez gelinlikleri giydiklerini görüyoruz. Onların kullandığı kalp yaka straplez balık model gelinliklerle birleşmişti.

İllüzyon Yaka Straplez Gelinlik:
Şimdilerde straplez gelinliklerde illüzyon efektini çokça görmekteyiz. Hem kayık yaka, hem straplez yaka görüntüsü veren bu yaka genellikle kabarık olmayan A kesim modellerde kullanılır. Aynı zamanda bu tür gelinlikler gece boyunca gelinliği çekiştirmek derdine de çözüm. İllüzyon yapan tülde ışıltılı taşlar bulunduğunda takı kullanımı en aza indirgenmeli. Şeyma Subaşı çekimlerinde bu illüzyon yaka straplez gelinlik modelini kullanmıştı ve kusursuz bir görüntüye sahip olmuştu. Şeyma Subaşı, gelinliğini sade düz bir topuz ve büyük inci küpelerle kombinlemişti.

 

Benzer konular