2018 Siyah Abiye Modelleri

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
207
Tepkime puanı
98
Konum
İstanbul
Abiye Kıyafetler;
Abiye kıyafetler; davetlerde, nişan törenlerinde, partilerde ve diğer özel günlerde kadınların vazgeçilmez tercihleri arasında ilk sırayı almayı başarmıştır. Abiye kelimesinin Türkçe anlamı şu şekildedir: "Genellikle özel gecelerde giyilen gösterişli kadın giysisi"

Abiye kıyafet seçiminde doğru kararlar verebilmek, kadının istediği zarafete ve gösterişe ulaşmasındaki en önemli adımdır.

siyah-abiye-modelleri.jpg


Vücut Tipine Göre Abiye Seçimi;
Abiye seçimi yapılırken dikkat edilmesi en önemli unsur, vücut tipine uygun abiye seçimlerinin yapılmasıdır. Bunun yapılabilmesi için de vücut yapısının iyi tanınması gerekir; dolayısıyla abiye giymek isteyen bir kadının ideal vücut ölçülerine sahip olması gerekmez.

Siyah Abiye; Siyah, kıyafet seçimi yapılırken kadınlar arasında en çok tercih edilen renk olma özelliğine sahiptir. Siyah kıyafetlerin vücut hatlarını daha zayıf gösteriyor olması, zarafetin sembolü kabul edilmiş olması, her ten renginde insanın kolaylıkla üzerinde taşıyabiliyor olması onu, kadınlar ve hatta erkekler tarafından vazgeçilmez kılmıştır. Özellikle abiye seçiminde siyah, hafif kilolu ve kilolu sayılan insanlar için doğru bir tercihtir.

Siyah abiye modelleri arasında en çok moda olan; dantel, straplez, balık, düşük omuz ve yırtmaçlı modellerdir. Bacak boyu uzun kadınların, bacak yırtmacı olan siyah elbiseler tercih etmeleri onları daha çekici göstermekte önemli rol oynarken; dantel seçimini yapan kadınların ise daha zarafet düşkünü olduğu görülmekte. Göğüs ölçüleri büyük olan kadınların daha az dekolte tercih etmeleri gerekirken; göğüs ölçüleri küçük olan kadınlar dekolte payını arttırabilirler. Siyah renk elbiselerde tenin görünüyor olması, göğüslerin olduğundan büyük gösterilmesine olanak sağlar. Balık elbiseleri daha zayıf insanlar ve orta kiloda insanların tercih etmesinde fayda vardır; balık elbiseler, yapısı gereği vücuda tam oturur. Düşük omuzlu siyah elbiseler de zarafet konusunda kadınların tercihini kazanmışlardır.

 

Benzer konular