2 Tane Muhabbet Kuşumu Kendime Nasıl Alıştırırım ?

'Muhabbet Kuşu' forumunda Moonier tarafından 8 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. Moonier

Moonier Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar,

6-7 gün önce 2 tane yavru muhabbet kuşu aldım. Sağlıklılar, ötüyorlar, yemeklerini ve sularını içiyorlar. Fakat benden korkuyorlar. Tek parmağımla bazen sevmeme izin veriyorlar, fakat bundan daha ilerisi olmuyor. İnternette biraz araştırdım. 2 tane muhabbet kuşu olunca sahibine alışmaz gibi yazılar gördüm ve endişelendim. Hemen buraya üye olup sorayım sizlere dedim. Lütfen bir yardımcı olun. Cidden korkuyorum bana alışamayacaklar diye. :(

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. :)

2. Doğukan Ayyıldız

Doğukan Ayyıldız Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba @Moonier Bey,

Öncelikle internette okuduklarınızın doğru olduğunu üzülerek söylemeliyim. Çift olan kuşlar birbirine ilgi gösterecekleri için size alışmaları çok zor olacaktır. Çift olan kuşları konuşturamaz ve kendinize alıştıramazsınız. Sadece besleme yapıp eş olmalarını sağlayabilirsiniz. Onun dışında çift muhabbet kuşu hırçın olur ve onlarla oynamanız stres yapmalarına yol açar. Bence siz en iyisi fazla ümitlenmeden beslemenizi yapın. :)

Moonier bunu beğendi.

3. Moonier

Moonier Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevabın için çok teşekkür ederim. 2 gün önce aldığım yere geri iade yaptım kuşları. Birbirlerine çok alıştılar ve ayırmak istemedim. Muhabbet kuşlarımı iade ederek sevda papağanı aldım. Ve tek başına olduğu için bana bi daha meraklı. 2 gün olmasına rağmen gidip sevebiliyorum.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş